Gloria Vanderbilt și-a prezentat noul parfum In Red, în lanțul de magazine de frumusețe Primor din Spania.

În perioada 4-10 septembrie, iubitorii de parfumerie și modă s-au adunat în magazinul flagship Primor Callao, situat în inima Madridului, unde au putut descoperi colecția completă și au putut face parte dintr-o experiență unică.

Obiectivul evenimentului a fost de a oferi un spațiu nefiltrat în care orice femeie să poată împărtăși o poveste de îmbunătățire a unei anumite situații și să servească drept inspirație altor femei care trec/ au trecut prin situații similare.

Însoțite și sprijinite în orice moment de echipa brandului și sub hashtag-ul #InRedStories, protagonistele și-au împărtășit experiența și i-au invitat pe alții să participe. Datorită acestei inițiative, participanții au avut ocazia să asculte povești incredibile, să se entuziasmeze, să se bucure și să împărtășească cu toți, justificând astfel importanța femeilor în toate aspectele vieții.

Drept mulțumire, toți cei dispuși să-și împărtășească povestea au primit un pachet exclusiv din noua colecție de parfumuri a Gloriei Vanderbilt.

Noua colecție de parfumuri a Gloriei Vanderbilt a fost concepută pentru a surprinde esența feminității moderne. Fiecare parfum este o capodoperă olfactivă care evocă emoții și lasă o impresie de durată.

Parfumul său principal este In Red, un parfum compus din arome precum iasomie si trandafiri, bergamotă si pară, și un fundal de piper roz și extract de vanilie. Arome care reflectă esența femeilor de astăzi și sunt dedicate exclusiv acestora, pentru a-și exploata cea mai bună versiune: cu putere, curaj și carismă.

După In Red, mai sunt 4 parfumuri care aparțin colecției: No. 1, Miss Vanderbilt, Minuit a New York și Jardín a New York.

Sursă foto: parfumo.com/Perfumes/Gloria_Vanderbilt/